Časté dotazy

Otázka:
Vlastní Vaši firmu zahraniční kapitál nebo jste domácí firmou?
Odpověď:
Jsme českou firmou, jejímž vlastníkem je firma GES INDUSTRY EUROPE LIMITED. Díky tomu nejsou klíčová rozhodnutí přijímána v zahraničí a je možné realizovat dlouhodobé strategické záměry bez obav z přesunu kapitálu mimo Českou republiku.

Otázka:
Jste pouze výrobní organizace nebo se zabýváte i vývojem?
Odpověď:

Naší nespornou konkurenční výhodou je vlastní výzkum a vývoj. Vše, co dodáváme, nejprve navrhnou naši odborníci podle požadavků zákazníka. Těžiště těchto činností zajišťuje společnost ZVVZ-Enven Engineering a.s., jež sídlí ve stejném areálu, a techničtí pracovníci divizí ZVVZ MACHINERY, a.s. V dílčích oblastech spolupracujeme i s externími partnery.

Otázka:
Rád(a) bych se dozvěděl(a) něco více o nabídce práce pro ZVVZ, ale nechci, aby o tom věděl stávající zaměstnavatel. Jak mám postupovat?
Odpověď:
Každému uchazeči zaručujeme při jednání absolutní diskrétnost. Vždy nám sdělte, jakou formu kontaktu upřednostňujete (telefon, e-mail), v případě oboustranného zájmu Vás rádi pozveme k pohovoru nebo prohlídce pracoviště i mimo standardní pracovní dobu. Pokud máte zpracovaný životopis, zašlete jej elektronicky nebo poštou na náš útvar a nezapomeňte připsat Váš souhlas s archivací osobních údajů.

Otázka:
Nejsem místní a musel(a) bych dojíždět. Jaké je dopravní spojení do Milevska?
Odpověď:
Z obou hlavních směrů, tj. z Tábora i z Písku, existuje vlakové a autobusové spojení. Většina linkových autobusů staví přímo před závodem, vlakové nádraží je vzdáleno přibližně 10-15 minut chůze. Pro dojíždějící vlastním vozem je k dispozici velké parkoviště. Zaměstnancům poskytujeme příspěvek na dopravu.

Otázka:
Jaké pozice nejčastěji hledáte?
Odpověď:
Z dělnických pozic jde hlavně o strojní zámečníky, svářeče, operátory NC strojů, klempíře a montéry. Z technických pozic především o konstruktéry, projektanty a obchodníky. Aktuální přehled volných pozic naleznete v rubrice Volná místa. Rádi se však setkáme s každým, kdo má zájem pracovat a může nabídnout zkušenosti.

Otázka:
Vyžadujete znalost nějakého cizího jazyka a poskytujete jazykové kurzy?
Odpověď:
Pro určité administrativní pozice ano. Těžko si lze představit obchodníka odpovědného za zahraniční trhy, který není schopen se domluvit. Konkrétní jazykové požadavky jsou stanoveny v profilu pozice. Uvítáme především znalost angličtiny a ruštiny, další světový jazyk je pochopitelně výhodou. V prostorách firmy probíhá výuka angličtiny a ruštiny pro zaměstnance, kteří jazyk aktivně potřebují pro svoji pozici.

Otázka:
Jaké konstrukční programy používáte?
Odpověď:
Ve skupině ZVVZ používáme AutoCAD, AutoCAD Mechanical, Solid Edge a Inventor. S kreslícím prknem se u nás už nesetkáte...

Otázka:
Poskytujete studentům stipendia a pokud ano, za jakých podmínek?
Odpověď:
Podmínkou pro poskytnutí stipendia je podpis smlouvy o uzavření pracovního poměru po ukončení studia. V tom případě mají nárok studenti vysokých škol, studenti bakalářského studia a studenti středních škol. Konkrétní výši a podmínky Vám sdělíme při osobním jednání.

Otázka:
Pokud bych se rozhodl(a), k dálkovému studiu, je možné i nadále pokračovat v pracovním poměru?
Odpověď:
Samozřejmě že ano. Zvyšování nebo prohlubování kvalifikace našich zaměstnanců je i v našem zájmu. Nicméně platí, že zvolený obor studia by měl souviset s předmětem činnosti skupiny ZVVZ, upřednostníme proto technické a ekonomické obory. Jsme připraveni poskytnout i peněžitou podporu výměnou za závazek setrvání v pracovním poměru po určitou dobu.

Otázka:
Mohou zaměstnanci v rámci firmy přejít na jinou pozici?
Odpověď:
Velikost firmy je naší výhodou a rozhodně si chceme udržet prověřené a perspektivní zaměstnance. Přesun na jinou pozici nejen stabilizuje náš tým, ale nabízí možnosti dalšího kvalifikačního rozvoje. Přestup je po vzájemné dohodě možný i mezi sesterskými společnostmi.

Otázka:
Za pár let půjdu do důchodu. Má vůbec smysl se u Vás ucházet o práci ? Firmy nemají o starší lidi zájem.
Odpověď:
Věk není rozhodující, důležité je, jaké zkušenosti z předcházejících zaměstnání můžete nabídnout.

Otázka:
Působí ve Vaší firmě odborová organizace?
Odpověď:
Ano. Pracovněprávní vztahy se tak řídí zákoníkem práce a kolektivní smlouvou.