ZVVZ otevřelo továrnu veřejnosti. Přišlo na tisíc lidí

05. 09. 2018 | zdroj: ZVVZ GROUP
  • ZVVZ
  • ZVVZ MACHINERY
  • Zpráva

Letošních 70 let existence si holding ZVVZ GROUP připomněl v soboru 25. srpna Dnem otevřených dveří. Prohlídku továrny si nenechala ujít tisícovka návštěvníků, kteří měli možnost vidět všechny klíčové oblasti. A děti si přitom mohly putování výrobními halami zpestřit soutěžním kvízem v připraveném letáku s osmi otázkami.

Pro zaměstnance firmy, kteří prohlídkovou trasu připravovali, byl zájem veřejnosti tou nejlepší odměnou. Poprvé se do organizace zapojila také českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická, která ve svém stánku představila možnosti 3D tisku nebo virtuální realitu po nasazení brýlí. I tak málo stačí, aby bylo možné jet po obří horské dráze.


„Rádi jsme pozvání přijali a alespoň takto představili naši školu a podpořili zájem o studium technických oborů. Se ZVVZ dlouhodobě spolupracujeme, někteří naši studenti zde absolvují odborné praxe a pak třeba i nastupují do prvního zaměstnání,” uvedl Vojtěch Stehel, prorektor VŠTE.


A co bylo k vidění? Lidé zmohli zvolit velký nebo malý okruh. K tomu dostali na cestu průvodce s mapkou a také se stručným výčtem milníků v historii továrny, jejíž stavba začala 29. srpna 1948. Na jednotlivých zastávkách pak byli zaměstnanci, vysvětlující, co a jak se právě zde vyrábí, k čemu co slouží a kde se uplatní.


Klíčovým produktem jsou stále technologie na čistění vzduchu a vlajkovou lodí pak ventilátory, které se zde nejen vyrábějí, ale i vyvíjejí. Leckoho ale překvapilo, že ZVVZ MACHINERY ve své divizi Industry vyrábí i podvozky pro vozy metra do Petrohradu nebo kabiny pro lokomotivy českotřebovské firmy CZ LOKO.


Pozornost poutaly zaslouženě různé typy přepravníků na cement, mouku nebo sloužící v zemědělství, stejně jako obří sušárny do tiskáren a čističky těkavých organických látek. Ty se uplatňují třeba v pražírnách kávy, v lakovnách, v chemickém průmyslu. Návštěvnická trasa vedla i k moderní lakovně, do provozu Klimatizace, kde se vyrábí potrubí nebo obrobny.


Kdo přišel, nelitoval. Bylo toho dost k vidění.