Holding ZVVZ povede od dubna Peter Bodnár


Novým generálním ředitelem holdingu ZVVZ GROUP se od dubna stane strojní inženýr Peter Bodnár (59 let). Ve funkci nahradí Michala Wdowyczyna, končícího ze zdravotních důvodů.


30.03.2020 Pro veřejnost

Peter Bodnár

Po absolvování Katedry tepelných a jaderných energetických strojů a zařízení Slovenské technické univerzity v Bratislavě začal svou pracovní kariéru v SES Tlmače jako konstruktér, projektant a ředitel inženýringu. Později působil na předních manažerských pozicích ve společnostech ČEZ, Enel, Škoda Praha či Alstom Power.

„Jeho hlavním úkolem bude pokračovat v restrukturalizaci skupiny, která začala loni a také v naší obchodní expanzi v Polsku. Současně je třeba dále rozvíjet vývoj a výrobu ventilátorů a přepravníků a rozšiřovat produkci,“ uvedl Emil Buřič, člen dozorčí rady ZVVZ GROUP.

V Polsku loni český holding získal díky dceřiné společnosti ELWO Engineering první dvě zakázky na odsíření uhelné teplárny Siekierki u Varšavy a odprášení teplárny v Gdaňsku. Cílem je mít v Polsku a na tradičních zahraničních trzích během několika let roční tržby kolem miliardy korun.

Tags